Modern Salon Dekorasyonuna Ahşap Dokunuşlar

Modern Salon Dekorasyonuna Ahşap Dokunuşlar

Doğallığın göstergesi olan ahşaplar ev ortamında pek çok alanda kullanılabilir. Salonlarda geniş yer kaplayan ahşap malzemeleri özellikle dekoratif amaçlı birçok noktada kullanabilirsiniz. Doğallığı ile bilinen ahşap aynı zamanda modern bir dokunuş için de gereken desteği sağlar. Modern dekorasyon trendleri arasında yer alan ahşap malzemelerle sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Salon dekorasyonunda herkesin hakim kılmak istediği belli bir tarz vardır. Modern bir salon için dekorasyonunuzda ahşaba yer vermek istiyorsanız aşağıdaki seçeneklere göz atabilirsiniz.

Ahşap Konsol

Birçok alanda kullanılmak için uygun özellikleri taşıyan konsollar, evin pek çok bölümünde sergilenebilir. Ayrı bir yemek odası dekore etmiyorsanız salonunuz için yemek masasına yakın bir konsol yerleştirebilirsiniz. Ahşap konsol seçenekleri sayesinde salonunuzda hem doğal hem de modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ahşap Kitaplıklar

Salonunuzu dekore ederken alana dinamiklik katan ve doğallığı ile göz kamaştıran ahşap malzemelerden destek alabilirsiniz. Ahşap kitaplıkları salonunda ağırlamayı sevenler için ortama uyum sağlayan malzemelerden yapılmış kitaplıklar iyi bir tercih olabilir. Salonda hakim olan tarz ve renklerden yola çıkarak kitaplığın malzeme cinsinde değişiklik yapabilirsiniz.

Zemine Uygun Ahşaplar

Herkesin salon dekorasyonunda bütünlük yakalamak için tercih ettiği farklı bir yöntem vardır. Zeminde ahşap etkisi görmek isteyenler için buna uygun döşeme seçenekleri bulur. Sade ve minimal bir salon yaratmak için ahşap zemin modellerini tercih edebilirsiniz. Bütünlüğü sürdürmek için ahşap zeminin renk ve dokusuna uyum sağlayan detayları salonunuza taşıyabilirsiniz.

Ahşap Detaylı Oturma Takımları

Ahşap malzemenin dayanıklılığı, dokusu ve doğallığı ev ortamına ayrı bir hava katar. En çok vakit geçirilen alanların başında gelen salonlarınızı dekore ederken ahşap malzemelerin gücünden yararlanabilirsiniz. Özellikle küçük dokunuşları sevenler için mobilyalarda ahşap detayı bulunduran seçenekler çok daha iyi olacaktır.

Ahşap Aydınlatma Seçenekleri

Aydınlatma ürünleri denildiğinde herkesin aklına pek çok model gelir. Ahşap malzemeyi sevenler ise aydınlatma tercihini ahşap ürünlerinde doğal dokusundan yana kullanır. Bulunduğu ortama ayrı bir hava katan ahşap aydınlatma seçenekleri ile salonunuza doğal bir dokunuş katabilirsiniz. Metal detaylarla birleşen ahşap aydınlatma modelleri salonunuzun çok daha modern görünmesini sağlayacaktır.

https://www.ahsapkonak.com

Önceki yazı
Kış Bahçesi Dekorasyonunda Ahşap Kullanımı
Sonraki yazı
Pratik ve Kullanışlı: Ahşap Köşe Dolaplar