Evinizi Yenileyecek Ahşap Dekorasyon Önerileri

Evinizi Yenileyecek Ahşap Dekorasyon Önerileri

Ahşap dekorasyon fikirleri, evlere doğal ve sıcak ambiyans kazandırır. Ahşap detaylar, mekanlarda rustik ve Country tarzı yaratmak için oldukça tercih edilir. Ev yaşamında eski zamanların nostaljik esintisini hissetmek, yaşam alanlarınıza ahşabı taşıyarak mümkündür. Pek çok modeli bulunan ahşap mobilyalar, sadeliği ile her evin konseptine ve rengine uyum sağlar.

Ahşap aksesuarlar, doğal taşlar, şamdan ve vazolarla harmanlanarak estetik bir görünüm sunar. Aynı zamanda cila, çeşitlilik ve uygulamalar bakımından geniş bir yelpazeye sahip olan ahşap, kullanım kolaylığı sağlar. Bu nedenle mekan tasarımlarında oldukça tercih edilir. İşte doğallığı fark yaratan ahşabı evinizde nasıl kullanacağınıza dair birkaç öneri…

Ahşap Detaylar ile Evinizi Baştan Yaratın

Dekorasyonda ahşap detaylar; zeminler, tavanlar ve duvarlarda sıklıkla kullanılır. Doğa ile iç içe evlerde sıcaklığı pekiştirmek için kullanılan ahşap, küçük alanlarda dikkatli bir şekilde tercih edilmelidir. Ahşabın kullanıldığı alanın geniş görünümünü kaybetmemesi ve boğucu bir hava yaratmaması için, seçilen renk tonu önem taşır. Ortamın havasına sadık kalarak uyumlu ahşap tonları tercih edilebilir.

Dal ve damar gibi doğal kusurları ile kusursuz bir görüntü meydana getirir. Doğal ağaç dokularının ve duvar tuğlalarının yanına eşlik ederek doğal bir birleşim yaratabilirsiniz.

Ahşap Mobilyaların Doğallığına Güvenin

Sağlam yapıları ve şık görünümleriyle bilinen ahşap mobilyalar; süssüz ve doğal hali ile tercih edildiğinde minimal tarzdaki evlere, antika görünümlü hali tercih edildiğinde ise rustik tarzdaki evlere uyum sağlamaktadır. Kişisel zevklere göre esnetebileceğiniz geniş bir perspektif sunar.

Ahşap dresuar, sehpa, sandalye, yatak komodinleri ve başlıkları gibi ev tarzını ortaya çıkaran eşyalar yeni dekorasyon trendleri arasındadır.

Ahşap Dokulu Aydınlatmalar Kullanın

İç mekan tasarımlarında sıklıkla kullanılan ahşap aydınlatma stili, hem lambader hem de masa lambası gibi çeşitli modellerde tercih edilebilir. Aydınlatmalarının şık olması konseptin uyumluluğu açısından önemlidir. Bir diğer önemli detay ise kullanılan aydınlatmanın işlevselliğidir. Sarkıt, lambader veya aplik aydınlatmalar; ortamın konseptine göre koyu ya da açık renk ahşap olarak tercih edilebilir.

Ahşap Aksesuarlar ile Dekorasyonunuzu Güçlendirin

Ahşap detaylara ve diğer mobilyalara uyum ile eşlik eden ahşap aksesuar fikirleri oldukça revaçtadır. Demir mobilyalar, doğal taşlar, çakıl taşları ve halatlarla harmanlanarak yaşam alanınızı renklendirebilirsiniz. Yatak odası, salon, çocuk odası ve mutfak gibi sürekli vakit geçirdiğiniz alanlarda ahşap aksesuarlar ile sıcak ve doğal dokunuşlar yapabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Masif Ahşap ile Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
Yeni Evlenecekler İçin Ahşap Dekorasyon Tüyoları