Doğal Bir Atmosfer İçin Ahşap Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğal Bir Atmosfer İçin Ahşap Seçimi Nasıl Olmalı

Ev mimarisinde geniş bir yer kaplayan malzemelerin başında ahşap gelir. Geçmişten günümüze mimari alanındaki gelişmeler sayesinde farklı malzemeler yaşam alanlarınıza ulaşır. Özellikle hafif ve esnek malzeme arayışı ile birlikte ahşap malzemelere olan ilgi daha da artmıştır.

Doğal bir atmosfer yaratmak isteyenlerin kullandığı başlıca malzemelerden biri ahşaptır. Daha sıcak bir dekorasyon elde etmenizi sağlayan ahşap malzemelerin evinizin pek çok noktasında kullanabilirsiniz. Mutfaklardan salonlara kadar kullanılabilen ahşap malzemeler ile şık ve estetik bir dokunuş yapmanız mümkün. İşte doğal bir atmosfer için ahşap seçimi…

Sedir Ahşap ile Neme Dayanıklı Bir Alan Yaratın

Doğal bir atmosfer yaratmak için ahşabın dokusunu ve rengini yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz. Sıcak bir görünüm sunan sedir ahşap da bu anlamda sıklıkla kullanılan ürün türlerinden biri. Sedir malzemenin en önemli özelliği kendine has muhteşem bir kokusunun olması. Bu malzeme hoş kokusu sayesinde yarattığınız doğal alanda güve ve benzeri zararlıların oluşmasına engel olur. Neme ve ısıya dayanıklı bir malzeme olan sedir ile bakterilerin önüne geçebilirsiniz.

Yumuşak Bir Dekorasyon İçin Kiraz Ağacını Tercih Edin

Kiraz ağacı kendine özgü yapısı ve dokusu ile dekorasyon ürünlerinde geniş yer kaplayan malzemelerden biri. Bu malzemenin en önemli özelliklerinden biri maliyet açısından yüksek olması. Mobilya üretiminde geniş bir yer kaplayan kiraz ağacı süet görünümü ile dikkat çekiyor. Yumuşak bir renk ve doku sunan kiraz sayesinde doğal ürünlere sahip olabilirsiniz.

Daha Doğal Bir Görünüm İçin Maun

Mobilya sektöründen geniş bir yer kaplayan maun, kızıl ve kahve karışımı bir tonla karşınıza çıkıyor. Özellikle bohem tarzda bir alan yaratmayı hedefliyorsanız bazı ahşap ürünlerinizin maun malzemeden elde edilmiş olmasına dikkat edebilirsiniz. Değerli bir ağaç olan maun, şık bir görünüm sunan ancak maliyetli olan bir ürün.

Açık Renkli Bir Ahşap İstiyorsanız Akçaağaç Tercih Edin

Herkesin ahşabı evinde ağırlama şekli farklı olabilir. Çok yoğun ve sağlam bir malzeme olan akçaağaç ile aydınlık bir alan yaratabilirsiniz. İç mekanlarda geniş yer kaplayan akçaağaç ile evinizde doğal ve ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com

Önceki yazı
TV Ünitelerinin Modası Geçti Mi?
Sonraki yazı
Mutfak Dekorasyonunda Ahşap Kullanımı Nasıl Olmalı?