C Sehpa Nedir? C Sehpa Nasıl Kullanılır?

C Sehpa Nedir-Nasıl Kullanılır

C sehpa ev dekorasyonunda şıklığı rahatlıkla buluşturan parçalardan birisidir. Özellikle salon ve oturma odası söz konusu olduğunda değişik oda tasarımlarına uygun bir sehpa evinize şık bir dokunuş katar. Bunun yanı sıra sehpa özellikle bir yandan dinlenip bir yandan bir şeyler içerken ya da misafirlerinizle otururken yardımınıza koşar. Bu sebeple de bu mobilyanın şıklığı kadar ergonomikliği de önemlidir. Bu noktada tercih etmeyi düşünebileceğiniz bir sehpa türü de C sehpadır.

C Sehpa Nedir?

C sehpa ergonomikliği ile diğer sehpalardan ayrılan bir sehpa çeşididir. İşlevsel tasarımı sayesinde C sehpa koltuk ya da kanepe gibi diğer mobilyalarınızın yanında diğer sehpa türlerine göre çok daha az yer kaplar. Bunun sebebi ayaklarının dört adet sabit ayak şeklinde değil C harfine benzer olarak koltuk ya da kanepelerin alt kısmındaki boşluğuna girecek şekilde tasarlanmış olmasıdır.

C Sehpa Nasıl Kullanılır?

Genelde tekerlekli olan ayakları sayesinde C sehpalar diğer sehpalar gibi salon ya da oturma odanızın ortasında yer kaplamaz. C sehpanızı kullanmadığınızda dahi koltuğunuzun yanına doğru çekerek yerden tasarruf edebilirsiniz. Benzer şekilde, C sehpanızı kullanırken diğer sehpalar gibi ortada tutmanın yanı sıra kullanmadığınız anlardaki gibi koltuk ya da kanepenize çekerek de rahat bir kullanım düzeni sağlayabilirsiniz. Bu sayede koltuğunuzda film keyfi yaparken sürekli yerinizde doğrulmak zorunda kalmadan içecek ve atıştırmalıklarınızı elinizin altında tutabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta koltuk ya da kanepenizin altındaki boşluk ve alacağınız C sehpanın ayağının kalınlığıdır. Koltuğunuzun altındaki boşluğa dikkat etmeden C sehpanızı alıp sehpanın koltuğun altına girmediğini görerek hayal kırıklığına uğramanızı istemeyiz. Uygun incelikte ayağı olan C sehpaların arasından sınırsız sayıda tasarım ile evinizin şıklığına şıklık katacak bir ahşap C sehpa bulmanız mümkündür.

C sehpaların ayaklarının şekli itibariyle devrilmesi zor olduğu için daha sabit ve güvenli bir sehpa çeşidi olarak öne çıktığını da belirtmek isteriz. Metal ve ahşap karışık tasarımlardan retro tasarımlara, net çizgilerle cesur tasarımlardan yenilikçi modellere birçok renk ve tasarımı ile C sehpalar odanıza konfor ve şıklık getirecektir.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Oturma Odası İçin Ahşap Sehpa Seçimi
Sonraki yazı
TV Ünitesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler