Ahşap Mobilyalar ile Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ahşap Mobilyalar ile Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yaşam alanlarında doğal dokular yaratan masif ahşap mobilyalar hem iç hem de dış mekanların tasarımında tercih edilir. Ev dekorasyonunda sıklıkla rastladığımız masif ahşap mobilyalar, fonksiyonel ve dekoratif açıdan ideal ev eşyalarıdır. Birbirinden farklı konseptlerle uyumu yakalayan sofistike ve doğal ahşap görünümü; yatak odası, salon, mutfak ve daha pek çok alanda bütünleyici bir seçenektir. Rüstik, modern, klasik ve sofistike konseptleri oluşturmayı sağlayan ahşap malzemeleri tercih ederek evinizi taçlandırabilirsiniz.

Sofistike Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonunda mekana samimi bir sıcaklık getirmek için, ahşap detaylı mobilyalar tercih edilir. Göze çarpan bu mobilyalar, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmenize kapı açar. Evinizde en çok vakit geçirdiğiniz yer olan salonlarda ahşabın doğallığı ile sıcacık bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Ahşap konsollar, oturma takımları, sandalyeler ile yaşam alanlarınızı doğa ile iç içe bir hale getirebilirsiniz. Ahşabın doğallığı sayesinde evinize sıcak bir dokunuş yapabilirsiniz.

Masif Detaylı Hol

Evin samimi ambiyansını hem misafirlerinize hem de size yansıtan masif detaylı malzemeler, doğal bir karşılama fırsatı sunar. Fonksiyonel dokunuşlar ile göz yormayan bir hol tasarımı yapabilmek için; anahtarınızı, şemsiyenizi ve ceketinizi asabileceğiniz ahşap askılıkları tercih edebilirsiniz.

Ahşap Yatak Odası Tasarımı

İç mekanlarda daha ferah bir görünüm elde etmek için masif ahşap ürünlere yönelmek doğru bir seçenek olacaktır. Yatak odasının geniş bir görünüm kazanması ve rahat kullanım ayrıcalığı tanıması için tercih edilen ev eşyaları arasında ahşap mobilyalar bulunur. Mekana kişiselleştirilmiş bir görünüm veren masif malzemeler, yatak odanızın görünümünü daha sıcak olması için destekler. Bu sebeple yatak odalarında doğal görünüm veren gardroplar, ahşap kitaplıklar tercih edilebilir.

Rüstik Etkilere Sahip Ahşap Mutfak Dekorasyonu

Doğanın göbeğinde gibi hissettiren ahşap seçimler, mutfaklarınızda süssüz bir şekilde doğal bir tasarıma imza atmayı sağlar. Huzurlu bir atmosfer yaratmaya olanak veren ahşap sandalye, dolap ya da masaları tercih ederek rüstik konsepti destekleyebilirsiniz.

Ahşap Aksesuarlar

Evinizde tercih ettiğiniz ahşap mobilyaların yanında Retro ve rüstik bir tarz oluşturabilecek ahşap aksesuarları da kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunda sıklıkla karşılaşılan ahşap aksesuarlar, minimal bir ambiyans yaratmak için imkan sağlar. Ahşap aksesuar seçimleri ile evinizde ağaç doğallığının sıcaklığını derinden hissedebilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Ahşap Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
Kitap Okuma Köşesi Dekorasyonu Nasıl Yapılır?