Ahşap Masa Modelleri

Ahşap Masa Modelleri

Günümüzdeki betonlaşmasının bir sonucu olarak doğadan kopan insanlar özlerinden kopmanın verdiği hüzünle birlikte bazen kendilerini eksik hissedebilmektedir.

Bu nedenle de insanların doğadan parçaları evlerinin içine entegre etmeye çalıştıklarına sıklıkla rastlanmaktadır. Bu doğayı eve taşıma akımının önemli noktalarından birini de ahşap masalar oluşturmaktadır. Zaten günümüzdeki gibi her yerin betonlaştığı bir devir de her insan doğallığın bir parçasını evinde görmek istemesi de doğal olmaktadır ve bu da ahşap, masif gibi doğanın içinden olan ağaçlardan yapılmış, işlevselliği en üst düzeyde olan öğeleri hayatlarına sokma isteklerini haklı çıkarıcı, destekleyici bir yapı sunmaktadır.

Doğal Ahşap Masa

Bu doğal ve işlevselliği yüksek olan araç ve gereç arayışının bir ürünü olarak da ahşap masalar hayatlarımızın içine girmeye başlamaktadır. 16. yüzyıl gibi gündeme geldiği düşünülen masanın Türkler tarafından kullanılmasının ise 19. yüzyıl gibi olduğu tahmin edilmektedir ve aslında bundan yola çıkarak da masa kültürünün bizler için yeni olduğunu söylemek pek yanlış olmamaktadır. Ancak, yine de günümüzde oldukça efektif tasarımlarla karşılaşıldığının da altının çizilmesi gerekmektedir.

Masif Ahşap Masa

Günümüz yapısı içerisinde ahşap masalar yapıldıkları ağaçlara, verildikleri şekillere göre çok çeşitli türlere ve modellere ayrılmaktadır. İşlenme türüne göre ahşap masalara bakıldığında masif oldukça etkili bir tercih olarak değerlendirilmektedir. Özellikle masif masa modelleri doğallığın eve taşınmasını isteyen, her yemek yediğinde masifin o damarlı yapısını görmek isteyen ve temas etmek isteyenler için biçilmiş kaftan olmaktadır. Çünkü hem işlevsel hem doğal hem de görüntü olarak çok hoş ve şık duran masif masaların günümüzde de sıklıkla tercih edildiği gözlemlenmektedir.

Bunun dışında meşe ağacından masalarda oldukça talep gören ürünler olmaktadır. Çünkü, meşenin o heybetli dokusu, doğal görüntüsü ve verdiği his ile birlikte birçok bireyin tercih ettiği bir yapılanmaya sahip olmaktadır ve sektöründe masif masadan sonra en çok tercih ettiği ürünlerin başında yer almaktadır.

Ayrıca, doğallığın şehir hayatının içine girmesini isteyen birçok bireyinde tercih ettiği bir yapılanmaya işaret etmekte olan ahşap masalar işlevsellik ve görüntü bakımından da çok özel olmakta aynı zamanda da artık bir lüks değil tamamıyla bir ihtiyaç haline gelmektedir.

https://www.ahsapkonak.com/

Sonraki yazı
Ahşap Kitaplık Modelleri